| crampes a întrebat:

Sunt elev in calasa a 11-a si as vrea sa abandonez si sa ma reinscriu in alta parte, vreau sa stiu daca se poate. Sunt in pericol de exmatriculare, pe primul semestru am primit formularul de exmatriculare si acum pe sem. al doilea am inceput sa absentez iar pe motiv ca nu ma descurc deloc la unele materii si vreau sa renunt. am 17 ani si in Iulia implinesc 18 deci cred ca ma pot duce doar la seral nu? oricum va rog sa ma ajutati si pe mine.

2 răspunsuri:
| Snak1998 a răspuns:

Te poti transfera, dar nu acum in mijlocul semestrului, trebuia sa iti fi luat dosarul in vacanta si sa o stergi. E ca un transfer normal, nu e mare lucru. Sau poti face ca un fost coleg al meu, care acum o duce super la un liceu privat. Incearca pe semestrul asta sa fi la ore si sa faci de 5, apoi du-te unde vrei.

| crampes explică (pentru Snak1998):

Ce frumos ar fi asa insa nu imi permit un liceu privat si nu ma pricep deloc la matematica, motiv pentru care si vreau sa renunt!