| Maria1927 a întrebat:

Sunt fotograf incepator si nu prea stiu cum sa fac, cum sa dau pozele la cel care doreste fotosesii etc.

3 răspunsuri:
| TreiSurori a răspuns:

Photosession? photoshoots?
In primul rand daca esti incepator nu prea ai cum.

1. trebuie sa ai un aparat perfomant
2. trebuie sa ai o camera cu lumini, albe (http://www.youtube.com/watch?v=NNA5-FMhBYo&feature=fvst)
3. sa ai experienta ca sa stii de unde/cum faci sa arate mai bine cel din poza cu lumini si umbre (sa nu il faci gras sau prea slab)
4. iti trebuie un program de editat, poate acel om vrea pozele mai editate.
5. faci poze, le pui pe stick si te duci la Kodak sau la un centru unde se scot pozele si ii le dai. :)

funda?

| Kissmeagain a răspuns:

Poti fi putin mai explicita?

| marias22012001 a răspuns:

Exprima-te mai binewinking... vorba lu KatyBarbie trebuie sa ai un aparat performantwinking