| Sadd a întrebat:

Sunt nascut, crescut...stat inca la munte...stiti cumva daca reumatismul vine in timp.sau te poti naste cu el. din cauza umezelii.si ce mai e pe aici?happy

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Reumatismul este o boala cronica si progresiva care produce inflamatii si poate produce deteriorarea oaselor si articulatiilor. Aceasta boala poate fi si ereditara, dar daca nu este tinuta sub control poate duce la invaliditate severa.

1 răspuns:
| DrViorel a răspuns:

Buna, tu esti mai protejat decat cei care traiesc in mediu urban, corpul tau este mai imun la anumite boli, datorita aerului si alimentatiei... Raspuns la intrebarea ta, il poti si mosteni prin geana parinteasca, dar adesea il,, iei" pe parcursul vietii... Sanatate si o zi buna!