| DenisIonut01 a întrebat:

Sunt scrizofren sau mi se pare?

Stiu ca steagul romaniei este rosu galben albastru, peste tot la tv vad albastru galben rosu. de ce?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ordinea corecta, incepand de la lance (batul steagului) este albastru, galben si rosu, de aceea se mai spune rosu, galben si albastru, cu albatrul langa lance.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dzeko7 a răspuns:

Pai stii tu ce stii doar ca in ordinea gresita.

| Negoiu a răspuns:

Steagul României este: Albastru Cobalt, Galben Crom şi Roşu Vermillion! Că românii au inteligenţa care o au şi nu-şi iubesc stindardele ţine de educaţia primară!