| QBiancaBia29 a întrebat:

Telefonul meu este conectat la wi-fi, dar cand vreau sa intru pe Facebook, Youtube si alte zice "Verificati conexiunea la retea"
Va rog ajutati-ma sad
Fara sa va bateti joc (y)

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Ce telefon este?
ce router wifi folosesti?
alte device-uri(teluri, tablete, laptopuri) se pot conecta la acel wifi?
Daca alte device-uri functioneaza pe acea retea, incearca sa apesi pe reteaua gata salvata din telefonul tau si apoi UITA. Si reintrodu datele wifi-ului(parola).
Daca nu functioneaza, salveaza tot ce ai pe telefon, si dai o resetare din fabrica.
Meniu-Setari-Copie de siguranta&resetare cu optiunea backup dezactivata, si fara card/sim.

2 răspunsuri:
| Ripley a răspuns:

Ai tastat parola wifi bine? poti conecta alt device la wifi?
poti incerca sa scoti routerul din priza vreo 10 secunde si sa-l bagi iar si sa incerci sa vezi daca merge.

| XD_Danny_2000_CaPk a răspuns:

Verifica data si ora...fiindca daca sunt setate in viitor sau trecut conexiunea nu va mai functiona! Iar daca asta nu merge dai un restart la router!
Sper ca te-am ajutat!