| Dragan_Denisa_2000 a întrebat:

TPU, am un HTC si mi s-a blocat atunci când mă uitam la un videoclip pe Youtube, iar acum nu stiu ce sa fac am încercat să țin apăsat pe butonul de pe care se aprinde telefonul, dar nu merge deloc, ce sa fac?
Ajutați - mă vă rog.

1 răspuns:
| Arthiom a răspuns:

Pai daca e HTC cu baterie detasabila, scoate-i bateria, asteapta un minut si pune-o inapoi. Daca e cu baterie nedetasabila ai 2 variante:
1. Daca ai uneltele necesare si ai ceva experienta in demontari electronice "fine", desfa carcasa cu bateria, scoate bateria, asteapta 1 minut si pune totul la loc. Ai grija daca faci asta sa nu avariezi ceva.
2. Du telefonul la un service bun (nu la toate tarabele de pe strada pe care scrie "service GSM reparatii telefoane", ca s-ar putea sa il strici mai rau).