| 4ndr33y a întrebat:

Treaba sta cam asa:
Am luat un job de asistent medical in UK, am absolvit o scoala postiliceala sesiunea august 2016.
Problema este ca inca nu mi-au emis certificatul de absolvire iar englezii vor certificatul pana pe 28.noiembrie.2016 iar cei la scoala sunt incompetenti sa imi spuna o data, de asemenea, spun ca nu se poate urgenta.
Intrebarea este, se poate urgenta eliberarea certificatului contra cost?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti solicita o adeverinta, pana obtii diploma. Nu se poate urgenta eliberarea.

| GdX a răspuns:

Poti cere dovada ca ai absolvit si certificatul sa il iei pe urma.

| 4ndr33y explică:

Problema este ca englezii nu accepta adeverinta, deoarece inregistrarea in NMC echivalentul ordinului asistentilor de acolo nu se poate face decat pe certificatul de calificare profesionala.