| bebediana a întrebat:

Trec clasa a 12-a.Sunt la un liceu normal, nu mai fac nici mate nici fizica de un an. Vreau sa dau la arhitectura.Inainte sa iau pregatire de la un profesor specializat in acest domeniu, cum as putea sa ma pregatesc singura, acasa? Macar sa invat notiunile de baza. Stiu ca trebuie foarte mutle geometrie descriptiva, plana. Stiti ceva folositor pe net de unde as putea invata?

2 răspunsuri:
| stefyyyy a răspuns:

Pai cu siguranta nu ar fi usor sa inveti singura dar poti sa incerci...intereseaza-te poate cineva apropiat se pricepe la aceste lucruri.Ori daca nu incearca sa casesti o carte din anii trecutii poate te ajuta cu ceva...

| soranabaias a răspuns:

Sfat prietenesc: concentreaza-te pe pregatirea de specialitate - nu stiu daca ai mai facut sau nu - dar un an(a 12-a) e destul de putin ca sa si intri. depinde de cat de muncitoare esti si cat de tare iti doresti(eu m-am pregatit 2 ani si am intrat la buget), dar e mult de munca. si evident e esential cu cine te pregatesti happy bafta