| BiaBubulina a întrebat:

Tristete! Asta simt de cand am prins viata si am inceput sa particip la concursuri. Dar, am obtinut si punctaje proaste iar mama mea mi-a tinut morala ca sunt printre ultimii mereu si ca nu lucrez nimic. Oare ar trebui sa renunt? Sau sa ma ambitioneze sa-i arat cine sunt? Nu stiu... dar as renunta ca sa nu mai aiba motiv sa se ia de mine Poti repara usor jacheta rupta de acel cinvea, dar cuvintele cu care te-a jignit sunt de neuitat!

2 răspunsuri:
| missClumsy a răspuns:

Revino la realitate! E viata ta nu trebuie sa demonstrezi nimic nimanui.Si de o slujba cu siguranta ai nevoie. nu ca sa ii demonstrezi ei de ce esti in stare. Ca sa iti demonstrezi tie. Si sa supravietuiesti.

| eusicumine_4355 a răspuns:

Omule,de cate ori ai iesit pe afara pana acum? Ce-s cu rahaturile astea de copil bleg? Tu esti mai bun decat gandirea asta.Trebuie doar sa fii motivat.Tu iti decizi actiunile,deciziile, consecintele actiunilor tale.TU DECIZI CAND TE DAI BATUT SAU CAND MERGI MAI DEPARTE.TU FACI CE VREI CU VIATA TA NU ALTCINEVA!
Lasa gandirea asta deoparte, nu ai nevoie de ea
Pace!