| ciupitumariusionut1234 a întrebat:

UK AGRO FARM LTD
Am fost selectat de o firma care recruteaza personal pentru munca in Anglia,in sere de legume.
Doresc mai multe informatii despre aceasta firma, daca aceasta exista.
Sunt persoane care au plecat la munca cu aceasta?
Pareri urgente!

3 răspunsuri:
| ciupitumariusionut1234 explică:

Da...
Am aflat despre aceasta firma UK AGRO FARM LTD!
Firma exista, dar angajari din Romania nu se fac.
De asemenea, mai exista o firma CHOCOLATTERIE...parca in Austri(lucru in hala de productie ciocolata)....si asta este tot fictiva.
Deci, pe scurt, firmele exista, dar nu se fac angajari din Romania.
NU APELATI LA SERVICIILE ACESTOR FIRME.
ESTE O INSELATORIE>
Am citit mai multe despre aceasta teapa intr-un articol de ziar aici: http://www.newsbuzau.ro/......ernet.html
Va rog sa cititi tot articolul impreuna cu comentariile acestuia.
Multumesc!

| Muntean_Alex_1985 a răspuns:

La fel si eu am fost selectat pentru un loc de munca la aceasta companie
eu le-am trimis relpy cu niste intrebari
ceea ce ma nedumereste e faptul ca transportul e gratis, cazare tichete de masa, dar blue cardul nu adica 355ron sau 60 lire...
- nu stiu ce sa zic... nu poti sa ceri bani de la oameni asa
- de ce nu iti face blue cardul acolo daca iti ofera atatea conditii care la randul lor si conditiile alea costa poate de 4 ori mai mult inclusiv transportul Romania-Anglia
- astept pareri

| Politanschi_Teodor_1992 a răspuns:

Da si eu am aplicat...este o mare teapa, aveti grija! E inselatorie! Va storc de bani, si apoi va treziti singuri in aeroport, si nici macar nua veti bilet rezervat spre Anglia!