| pantera a întrebat:

Un baiat mi-a spus ca mi-a trimis ceva prin posta fara ramburs.si vad ca nu a venit pana acum, pot sa aflu daca intr-adevar a pus acel pachet?

3 răspunsuri:
| zacrazy a răspuns:

Trebuie sa iti vina un aviz in cutia postala. Tinand cont ca e Posta ROMANA, avizul se poate pierde. Suna-l pe baiat si spune-i sa se uite peste chitanta de la posta dupa "numarul de prezentare". Cu acel numar de prezentare te duci la oficiul postal de la care iti ridici de obicei coletele.

| ikram a răspuns:

Mergi la Oficiul Postal de care apartii cu buletinul si intreaba la Posta. Si acolo iti va comunica daca a ajuns sau nu.
Acuma depinde si cand ti-a expediat coletul si de unde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate a uitat sa-l atuca mai asteapta un pic.