| JustUnNamed a întrebat:

Unde pot invata sa devin Programator?
tutoriale, carti, ceva? big grin

2 răspunsuri:
| sergiu2525 a răspuns:

Daca nu ai file****, du-te la vecinu si cauta asta : "Pachet 12 tutoriale(excel,html,c++,dreamweaver,sql, php, linux, etc)" la search, e tot ce iti trebuie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Programator nu devii asa citind o carte.
ideal ar fi un liceu cu profil mate info si o facultate de profil apoi.

se poate si pe cont propriu nu e problema, dar trebuie sa ai rabdare multe, timp mult, si vointa multa.

Pentru inceput ia si tu niste manuale de liceu sa inveti chestiile de baza scheme logice, modul de lucru al calculatoarelor, pseudocod, algoritmica, structuri de date,