| anonim_4396 a întrebat:

Unde se poate angaja o fata care a terminat 12 clase dar fara bac?

18 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Cosminovici18 a răspuns:

Pai depinde de ce liceu ai terminat iti cauti si un loc de munca!

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns (pentru Cosminovici18):

Daca nu are bac nu o angajeaza nicaieri...

| Bylok a răspuns:

Undeva intr-o fabrica...de obicei mai toate fabricile angajeaza persoane necalificate, dar salariul este de mizeie...maxim 900 lei din care 200 sunt opriti pentru taxe si asigurari de sanatate etc, etc. straight face
Daca vrei poti sa faci niste cursuri de bucatar/ospatar, dar costa bani.
Partea si mai proasta e ca mai peste tot iti trebuie experinta.Nimeni nu vrea sa angajeze pe cineva caruia sa-i arate tot ce trebuie sa faca.
Alte sugestii nu-mi trec prin cap sad

| skrtelmrs a răspuns:

La pirelli daca ai noroc si stii cv meserie
sau la o brutarie

| tteo92 a răspuns:

Cat ai luat tot 1? adica punctu ala din oficiu?laughing
Sa-ti fie rusine!

| anonim_4396 explică (pentru tteo92):

Nu am luat draga 1 stai tu calm...ca nu sunt atat de proasta incat sa iau doar punctul din oficiu

| tteo92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da cat ai luat 2?
esti desteapta ma... ce sa zic.

| anonim_4396 explică (pentru tteo92):

Nu am luat nici 2. Nu ma cunosti asa ca nu stiu cine esti tu sa iti dai cu parerea. '' Da cat ai luat 2? '' invata mai intai sa scrii si sa revii dupa cu comentarii de genul acesta. Daca un elev nu este bun la o materia asta nu inseamna neaparat ca este prost. In locul celor care au luat bacul in urma cu cativa ani si l-au luat pe copiat m-as abtine de la comentarii. Am pus o intrebare la care puteai sa raspunzi scurt si la obiect. Nu ma intereseaza parerea ta.

| YouNoob a răspuns:

La drumuri si poduri.
Poate sa faca trotuarul...

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns (pentru YouNoob):

Fara bac, nici acolo nu te primestestraight face

| Andr3 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa pui mana sa inveti sa iti iei bacul a2a oara, a3a ..pana reusesti.Pana atunci, fa niste cursuri de pregatire intr-un domeniu precum croitoria, frizeria, poti deveni bucatareasca sau patisera.Sau menajera... daca nu ai invatat...

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Nicaieristraight face Ca nu te primeste nici la maturat strazile daca n-ai bacstraight face

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Nu poti sa te angajezi daca nu ai bacu'. Acuma' depinde, de fiecare sef. De preferintele fiecaruia... Daca e vorba de tine, pune mana si invata.

| Camiiimm a răspuns:

Tu mai exact vrei sa ai un venit? poti sa dai add la m.camiii@yahoo.com si te pot ajuta euhappy

| toma125 a răspuns:

Salut, poti sa te angajezi ca o vecina de-a mea:La o fabrica de lumanari, nu e nici greu si este bine platit pentru ce trebuie sa faci.
Poti aranja cu o arhiepiscopie!
Mult succes!