| Irinadarian a întrebat:

Buna, pe o perioada de timp am umplut un borcan cu monede, unde as putea schimba monedele in bani de hartie?

11 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu de fiecare data am schimbat la Mega. happy

| PainTech a răspuns:

Magazine alimentare.
Crede-ma ca se bucura cand te vad cu monede.

| Irinadarian explică (pentru PainTech):

Am 100 de lei in monede, cine si ar pierde timpul sa i numere

| PainTech a răspuns (pentru Irinadarian):

Am patit des sa merg la magazin si sa nu aiba sa imi dea rest. Cred ca exista cineva care are chef sa numere.

Alternativ imparti in 3-4 gramezi si mergi la 4 magazine.

| Apokales a răspuns:

La Kaufland, dar orice magazin ti le-ar schimba cu bucurie pentru ca trebuie sa schimbe bani cand cineva achita pentru un produs, iar uneori se intampla sa nu aiba.

| JicaContra a răspuns:

La banca... DAR
fi atent ca s-ar putea sa te puna sa platesti, la un moment dat s-a protestat prin plata ratelor numai in monede, si statea casierita 3h cu tine, asa ca au pus reguli si tarife pentru asta

| TheGentleman a răspuns:

La bancă sau la magazin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De curând am auzit ca se pun tonomate de schimbat monede în Kaufland. Nu știu, probabil ai și tu în orașul tău.
Daca vrei sa faci cumpărături la ei, îți dă un bon de cumpărături. Dacă nu îți percepe o anumita taxa, oricum nu foarte mare. Și nu trebuie sa stai sa te milogesti la magazine sa îți schimbe. Nu e foarte plăcut, și s-ar putea sa te fenteze cu 5-6 lei.

| TheGentleman a răspuns (pentru anonim_4396):

Tonomatul ăla e ca să schimbi bancnota în monede, nu invers.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheGentleman):

=) asa e dacă zici tu

| smihai23 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să o faci la bancă.