| PaPi a întrebat:

Unde se salvează imaginile care le faci cu "Print screen"?

Răspuns Câştigător
| DyaNa1337 a răspuns:

In memoria pc-ului, nu intr-un folder anume, ca sa apara undeva stocate sa le poti viziona intrii in PAINT si dai CTRL+V (adica PASTE) si apare acolo, si o salvezi, big grin sper ca te-am ajutat, funda?

9 răspunsuri:
| Nevermindd a răspuns:

Trebuie să intri in Paint, să apeşi CTR şi V iar imaginea va apărea.O poţi salva unde vrei/dându-i un nume pentru a nu le înlocui pe celelalte.

| NoChanceForUs a răspuns:

Se salveaza in clipboard-o memorie temporara si voatila.

| Diddy a răspuns:

Gasesti in My Documents un folder PrintScreen files.

| Diddy a răspuns:

Vreau sa va corectez pe TOTI!
Daca folosesti programul "PrintScreen" ti se salveaza toate printurile intr-un folder din My Documents!

| Anita20Peace a răspuns:

Eu stiu ca nu se salveaza niciunde:-p. Faci Print dupa care te duci intr-un program de editat poze cum ar fi PhotoShop si dai Paste(pe o poza bineinteles).

| romeo29 a răspuns:

In programe-accesories-paint; deschizi programul si faci ctrl+v.
(succes+ funda!)

| BlackRockShooter_7690 a răspuns:

Nu se salveaza.
Cand ai apasat print screen, te duci pe un program gen paint, dai pe edit si paste.

| liciu201 a răspuns:

Se creaza automat (la instalare)un folder in administrator documents

| lory03 a răspuns:

Nu se salveaza pur si simplu. Trebuie sa intri in Paint si sa apesi Ctrl+V o sa iti apara imaginea la care ai dat print screen. apoi tot ce mai ai de facut este sa dai save si sa salvezi imaginea unde vrei tu. happy