| bistrita1984 a întrebat:

Unde se scot numere rosi (provizori)in Arad?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inmatricularea provizorie (zisa popular "numere rosii) se face la Serviciul de permise si inmatriculari judetene. Gasesti adresa celui din Arad pe internet.

| bistrita1984 explică (pentru Ioandelasal):

Nu am gasit pe internet din cauza asta am plasat intrebarea pe TPU

| Ioandelasal a răspuns (pentru bistrita1984):

Nici macar n-ai dat o cautare, era pe prima pagina: S.P.C.R.P.C.I.V. Arad
Adresă: Arad, Judetul Arad, Strada Vicentiu Babes nr.11-13
Număr telefon: 0257214744
Program de lucru: LUNI-VINERI

| bistrita1984 explică (pentru Ioandelasal):

Asta e adresa de la vechea locatie unde era serviciul de imatriculari, din pacate numai e acolo, s-a mutat in alta parte adresa asta o stiam, merci frumos de sfat.

| Ioandelasal a răspuns (pentru bistrita1984):

Asta era adresa de pe site-ul oficial al DRPCIV. Vezi cu numarul de telefon.

| bistrita1984 explică (pentru Ioandelasal):

S-a mutat in Galleria Mall, aflasem acuma o zi buna sa ai numai bine.