| anonim_4396 a întrebat:

Urgent!
Am nevoie sa aflu cnp-ul unei persoane, stiindu-i numele si adresa.
Va rog, e neaparat sa-l gasesc. Nu intentionez sa fac ceva ilegal.Nu pot lua legatura cu acea persoana si chiar imi trebuie acel cnp! Va rog, ajutati-ma!
Sau daca am primele 10 cifre, corecte, pot afla si restul?!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu imi explic ce vrei sa faci cu CNP. Adreseaza-te SPCLEP de la domiciliul acelei persoane si daca ai un motiv intemeiat si legal poate o sa ti-l dea, desi sunt foarte sceptic. CNP al unei persoane il poate avea si fiscul, de la domiciliul respectivului, dar nu cred ca o sa ti-l dea.De altundeva nu poti afla un CNP, decat din intamplare. Numai bine!