| christianrin a întrebat:

imi poate spune cineva daca se poate afla adresa de domiciliu a unei persoane stiindu-i numele, numarul de telefon (mobil) si eventual orasul?
Va rog din suflet, daca stie cineva vreo metoda sa ma anunte cat de urgent posibil; este vorba de cineva cu care am pierdut legatura de ani de zile si nu mai stiu ce sa fac...
Stiti cumva daca la Biroul de Evidenta a Populatiei se dau astfel de informatii?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate are alt numar daca il ai de multa vreme pe cel vechi, ori la primarie sau la organele de politie iti pot spune unde poti localiza obiectivul tau. Dar trebuie sa stii numele si prenumele.

| Reek54 a răspuns:

Daca ai numarul de mobil, de ce nu suni persoana respectiva?

| christianrin explică (pentru Reek54):

Off... problema este in realitate mai complicata...
Trebuie sa spun de la inceput despre ce e vorba: este fratele meu, de care am fost despartit de mici copii. Dupa cautari supraomenesti, am facut rost de numarul acela de telefon si de un ID de mess, si bineinteles ca am luat legatura cu el, insa cu un alt pretext, astfel de lucruri nu se pot spune decat fata in fata, si dupa ce pregatesti in prealabil terenul... Si desi ajunseseram sa ne intelegem foarte bine (ca prieteni), dintr-o chichita prosteasca el s-a suparat si nu mai vrea sa aiba de a face cu mine. Va dati seama acum de ce numarul acela si ID-ul nu-mi mai folosesc la nimic: pentru ca nu imi mai raspunde la apeluri; iar munca imi este ingreunata si de faptul ca stam in orase diametral opuse...
Ma gandeam daca ar vrea altcineva, oricine, sa ia legatura cu el prin acele doua variante, sa incerce sa se imprieteneasca cu el, si poate reuseste sa scoata ceva de la el...
Va rog sa ma iertati pentru metoda mea atat de neortodoxa si indrazneata, insa va jur ca efectiv nu mai stiu la cine sa mai apelez!
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri!

| mixxjim a răspuns:

Nu ai cum afla, si nici cei de la politie nu au voie sa-ti spua, e lege pentru protectia datelor cu caracter personal. de unde stim ca nu esti un criminal care vrei sa omori persoana respectiva? ok, te credem, nu esti, dar cum ai afla tu poate afla si un raufacator si nu e in regula, nu? de-asta nu poti afla

| FirciucIoana a răspuns:

In cazul infractiunii de furt, politia il poate localiza prin numarul de telefon.insa, nu iti va spune numele acestuia.Iti spun din experienta.
Foarte prost, pentru ca in viitor tipul mi-a cauzat si alte probleme, iar cand mi-a fost solicitat, nu am reusit sa-i dau datele.