| NobodyLikeMe a întrebat:

Va place viata?
Funda cel mai frumos raspunds

Răspuns Câştigător
| ChildrenOfBodom a răspuns:

Păi viaţa are anumite obstacole, vârste etc. Depinde cum le priveşti tu! Între vârstele 8-14 începi să cunoşti viaţa. între vârstele 14-18 vezi lumea cu alţi ochi. Iar de la 18 în colo devi matur mental şi spiritual.

Acum depinde cum te dezvolţi, alţii de exemplu la vârsta de 40 de ani nu s'au maturizat încă.

Asta doar timpul ştie şi va şti în continuare!batting eyelashes

17 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Viata nu e mereu placuta...dar merita traita asa cum e!
uneori ai momente cand iti place. alteori nu!

| MenInShadow a răspuns:

Da, dar de preferat in alta tara. Nu prea ma dau in vant dupa Romania. Stau doar pentru ca parintii mei nu vor ca ei sa plece in strainatate. Cum ma fac major, si strang bani plec...
Oricum, viata este ceva care nu trebuie irosit. Ai doar 1, nu 15...Si cea mai mare prostie este sa te sinucizi, eu cred asta o risipa.
Asa ca imi place viata, trebuie sa te distrezi, sa petreci, sa faci fapte bune si sa-ti ajuti prietenii, etc, nu sa fii un capsomantongue

Răspuns utilizator avertizat
| mistikk a răspuns:

Acum in acest moment da dar sunt momente in care zic I hate my life! dar asta le zicem doar la suparare.in fond ce rost ar avea viata daca ar fi numai roz? viata e frumoasa doar ca noi oamenii nu stim s-o apreciem cum trebuiewinking

| Doloresidk a răspuns:

E prea scurta si foarte nedreapta.

| ToxicDump a răspuns:

Asa cum e acum? NU

| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Da! Imi place mult viata cand e soare si placut, si cand se intampla lucruri bune si frumoase. Nu se intampla mereu asa, viata are si piedici si zile mohorate, dar chestiile astea nu ma impedica sa'mi placa si sa vreau sa o traiesc din plin cu toate calitatile si defectele ei. O viata am si trebuie traita. Vreau sa fac tot ce'mi place si asta nu ma va opri indiferent de cate piedici imi stau in drum. :-x

| Kristina_3133 a răspuns:

Da.Ne place viata.Dar cei de la carma tarii ne fac sa o uram, ne fac sa ne dorim sa nu fi existat niciodata. Daca stai bine sa te gandesti in situatia de azi nu ai mai vrea sa traiesti. Parerea mea strict personalawinking

| sabilopod a răspuns:

Cu putin zaharel si o capsunica deasupra happy

| Ionut6999 a răspuns:

Vezi tu, viata poate fi frumoasa, sa ai multi prieteni o familie grozava, un oras minunat, dar daca traiesti intr-o lume cu oameni rai, hoti, banditi, politie, infractiuni, talhari, uneori moartea nu e un lucru rau. Viata e buna daca ai o viata frumoasa si rea daca sunt numai oameni rai, iar moartea oricum cand traiesti intr-o lume rea si nebuna, e un bilet ca sa zic asa catre rai.

| marinela1998 a răspuns:

Dc sa nu-mi placa? normal ca imi place!

| TheMerdiso a răspuns:

Da, mie imi place ca e rea ca e buna tot imi place uneori e buna ca atunci cand esti indragostit alte ori e rea ca atunci cand esti inselat.
Sper ca ti-a palcut raspunsul

| DreamAutopsy a răspuns:

NU viata mea, poate e frumoasa laughing

| VisSs a răspuns:

FanSmileyx3: "Acum depinde cum te dezvolţi, alţii de exemplu la vârsta de 40 de ani nu s'au maturizat încă."
Asta ai copiato laughing am vazut'o ca raspuns chiar la o intrebare de'a ta.

| PuStOaIcA97 a răspuns:

Bineinteles viata e cel mai frumos lucru pentru ca ea ne ofera fericirea si iubirea care sunt sentimente fantastice

| Lavynyku a răspuns:

Viata e cel mai de pret lucru pe care il detine un om. Am primit-o fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati, de aceea trebuie sa o traim in asa fel incat atunci cand nu vom mai fi, ceilalti sa poata spune: acolo a trait un OM

| Exotique a răspuns:

Viata e pana la urma... singurul lucru cu adevarat de pret pe care il avem. Fie ca ai parte de intamplari fericite sau mai putin fericite, cu totii trebuie sa tinem piept provocarilor si sa parcurgem viata cu fruntea sus, sperand in continuare la mai mult, la mai bun. E adevarat ca unii oameni au parte de atat de mult ghinion, incat totul le merge prost (am cunoscut cazuri), iar unii trec prin viata fericiti si lipsiti de orice grija. E adevarat ca acum viata e otravita pur si simplu de obsesia oamenilor pentru bani, tehnologie, explorare si, mnah, altele de genul acesta, insa sunt sigura ca mereu poti sa gasesti si o parte buna a vietii. Mie, personal, imi place viata. De ce? Pentru ca o traiesc si stiu ce inseamna. Stiu ce fac si ce nu fac, stiu ce pierd si ce nu. Am trecut peste obstacole sau nu. Am intalnit persoane bune si rele. In schimb, altceva nu stiu. Moartea? nimeni nu stie sigur ce-i cu ea pana la urma. Asa ca da, imi place viata cu toate "bunatatile" si "rautatile" ei. Asta e. Aici si acum traiesc si nu am de ce sa ma plang. Nu am sa inteleg niciodata oamenii care tot timpul se plang ca tara asta-i un rahat, ca conducerea e de vina, ca saracia e la putere si etc. Pana la urma de ce conteaza asa mult? Ca ai vazut sau auzit tu ca-i mai bine in alta parte?! Ei, nah, ce sa zic. Du-te acolo, frate, dar nu mai comenta si injura tara ta natala. Oricum peste tot vei gasi defecte. Si uite ca m-am agatat fara sa vreau de acest subiect exagerat de discutat, cand eu vorbeam pur si simplu despre viata in general. Ce inseamna viata pana la urma? Sa te nasti, sa cresti, sa descoperi, sa iubesti, sa dispretuiesti si sa mori. E relativ simpla daca te gandesti asa. Insa frumusetea ei vine din surprizele ei zilnice, pentru ca niciodata nu stii ce va fi maine. Si sunt sigura ca viata iti poate parea f frumoasa daca stii si cum sa privesti lucrurile: sa fii optimist mereu si sa iti parcurgi drumul faurit de destin demn, nu tarandu-te, agatandu-te sau trisand. Poate ca va place sau nu perspectiva mea, dar eu ma bucur enorm ca am ajuns chiar si la o varsta destul de frageda sa inteleg astfel viata... Va urez tuturor sa va mearga bine si sa aveti parte numai de fericire in viata voastra!