| Lory95 a întrebat:

Va rog ajutati-ma urgent.Am un telefon Nokia 3220, mi-am cumparat cablu de date, am scos de pe net driverul necesar si nu mi-l vede telefonul... Nu mai stiu ce sa fac...Imi apare: USB Device Not Recognized si etc. Va implor ajutati-ma.Va pup pe toti. Sarbatori fericite!

Răspuns Câştigător
| ps1ch0 a răspuns:

Intai asigurate ca driverul este corespunzator modelului tau de telefon. Apoi este un program de la Nokia... ceva de genul phone tools dar nu stiu exact denumirea. Daca totusi nu il gaseste asigurate ca telefonul are bateria incarcata full. Poate parea stupid dar mie mi s-a intamplat si am descoperit ca numai cu bateria full merg anumite telefoane conectate la calculator.

Daca ai un card de memorie cred ca te poti folosi de optiunea Mass storage device din telefon in momentul in care te conectezi la calculator.
Sper sa iti fie de folos. Anunta-ma cand descoperi problema.Ciao

2 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Ai luat driverul de pe site-ul oficial al lui nokia?

| DianaLostInDreams a răspuns:

Trebuie sa iti fi dat si un cd. Daca da instaleaza ce e pe el.