| PeTrOn3lA a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati big grin... o verishoara este in clasa 8 si peste cateva luni o sa aiba banchetul. ma dispera mie nu mi se pare ca e extrem de slaba insa... e inalta are 1.65m si in jur de 45 de kg si varsta e 14 ani.Are multe oase si daca ar fi sa se ingrase s-ar face ff mare( in sensul urat al cuvantului). vrea sa arate numai bine intr-o rochita. Ce e cel mai grav e ca are picioarele si mainile subtiri si lungi si daca se ingrasa cate putin se pune pe sholduri. nici fese nu are si e ciudata. cu tocuri nu mai zic daca e inalta si slaba plus tocuri arata de-a dreptul groaznic! Trebuie sa se ingrase cumva. am auzit ca daca mananca grau incoltit se poate ingrasa, sau vitamine in pastile. a mers la doctorul de famile si nu i-a zis nimic. i-a dat vitamine.va rog spuneti-mi nume de vitamine foarte bune sau un tratament "traditional romanesc" unele leacuri, nu stiu, sau alte metode. va rog ajutati-ma! Multumesc anticipat (dau funditabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Roshketz a răspuns:

Buna Petronela!

Ingrasatul nu e o solutie! Ea trebuie sa se simta bine in pielea ei, indiferent de dimensiuni. Ceea ce ii recomand eu este sa isi aleaga o tinuta pentru corpul ei si anume o rochita fara bretele, mulata pana in solduri, iar din solduri sa porneasca cu cateva volonase pana la nivelul genunchilor. Ar fi foarte avantajoasa daca ar fi mai mult casual decat eleganta, pentru ca astfel ar putea incalta o pereche de cizmulite de vara, care nu numai ca ar fi fara toc, ci i-ar si acoperi picioarele atat de subtiri si lungi cum spui tu. happy

1 răspuns:
| acestaesteunnume a răspuns:

Buna @PeTrOn3lA!
Daca prietena ta nu se poate ingrasa, o sa-ti dau o idee in care se poate imbraca!
Deci, daca este slaba si inalta n-o pune pe tocuri!
Sfatuieste-o sa-si ia o rochie lunga, de preferat una putin mai bufanta.dar nici prea prea bifanta!laughing
Sa-si ia niste manusi(nu manusi de zapada sau altceva, manusi normale, de preferat din in)
Ca si incaltaminte sa-si ia niste balerini, sunt foarte draguti!
Sper ca te-am ajutat!
Bafta si sper sa-ti ajuti prietena!