| MasterOfTheDarkArts a întrebat:

Hey, ajutati-ma si pe mine va rog. Am 18 ani, 1, 70 si 50 kg. ce sa fac sa ma ingras? am oasele grele si poate parea bine asa cum sunt dar nu! sunt slaba, nu ma pot ingrasa, ce sa fac? peste 1 luna am banchetul de sf clasei a 12-a ..nu vreau sa arat la fel si atunci, vreau sa port si eu o rochita care sa-mi vina bine! va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AngelHugz a răspuns:

Am o prietena care are aceeasi problema. Doar ca pe ea nu o deranjeaza. Si nici pe tine nu ar trebui sa te deranjeze. Decat daca e o boala, caz in care iti recomand sa vorbesti cu un sprecialist. Sper ca te-am ajutat. Apropo, poti incerca sa mananci mai mult. Poate asta o sa te ajute. Dar sa nu crezi ca iti recomand sa mananci in exces.

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Vizitează un medic endocrinolog poate fi o problemă hormonală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Trebuie să ai 60 de kg.
Mergi pe o alimentaţie sănătoasă şi mişcare zilnic.
Te pup!

| MasterOfTheDarkArts explică:

Nu am nici o boala, poate e si din cauza faptului ca toti din familia mea sunt asa...