| eviltwinnn a întrebat:

Va rog nu raspundeti daca nu sunteti siguri de ceea ce scrieti.
Vreau sa imi fac un cont bancar, dar eu am 2 prenume... la crearea contului trebuie folosit numele complet? sau pot folosi unul din cele doua prenume?

Răspuns Câştigător
| Admunssen a răspuns:

Stiu ce sriu, accepta raspunsul. A nu se confunda datele care trebuie furnizate unei banci pentru crearea unui cont bancar cu un cont Facebook. In primul rand ai nevoie de actele de identitate personale pentru crearea contului. Deci implicit toate numele din dotare. Iar daca s-ar putea face cu jumatati de nume, nu tu ai fi proprietarul acelui cont.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru contul bancar trebuie sa ai numele si prenumele complet, conform actului de identitate. De altfel trebuie sa ai cu tine actul de identitate si va ramane la banca o copie a acestuia.

| Gizăz a răspuns:

Trebuie tot numele obligatoriu.