| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cine stie exact: daca sunt corigent pe primul semestru la o materie ma pot muta din al 2-lea sem. la alt liceu! Adica daca raman corigent pe primul semestru ma pot muta la alt liceu?

3 răspunsuri:
| Raul243 a răspuns:

Deja sunt intr-o situatie critica la matematica si eu ma mut la un liceu mai slab,liceul la care am intrat este mai bun decat la cel care as vrea sa ma mut, dar vreau sa stiu daca se poate, existe o lege sau ceva care interzice?

| SadBoyForever a răspuns:

Cred ca da, insa din pacate nu cred ca exista vreun diriginte care sa primeasca la clasa lui un corigent, adica pune-te in locul acelui diriginte. Daca tu ai fi diriginte la o clasa cu elevi cat de cat buni, ai primi de la alt liceu in clasa ta un elev care mai e si corigent pe deasupra? Oricum, si eu am fost in anii trecuti de multe ori in situatie de corigenta, dar nu am ramas niciodata din clasa a 9 a, oricum, eu sunt sugerez sa ai ambitie si sa inveti o lectie la materia la care esti corigent si sa o spui la ascultare ca sa iei si tu acolo macar un 5, baftawinking.

| Beretta a răspuns:

Tot asa am facut si eu, eram intr-o situatie critica la matematica, si m-am mutat in al 2-lea semestru (clasa 9), la un liceu mai slab avand pe primul semestru situatie de corigenta la matematica, deci presupun ca nu este nici o lege care sa interzica lucrul asta.