| Barbie_9607 a întrebat:

Voi ce rezolutie aveti la pc? Yo aveam 1024 cu 768 si se vedeam mai mic... dar acum nu stiu ce are si totul se vede mare, Iar daca schimb rezolutia ma dor ochii. C rezolutie e mai buna. Si ce pot face sa se vada mic dar sa am rezolutia 1024 cu 768?

5 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

1280x1024 - cea mai buna si cea mai indicata
incearca si ai sa vezi, o sa-ti trebuiasca vreo 5 min sa te acomodezi de la 1024-768 la aia mentionata de mine, caci a ta e prea mica, pa

| marrr a răspuns:

Hmm am 1280 x 1024 pixeli.

| iauru a răspuns:

1280-960 cea mai buna

| luckyluke a răspuns:

Click dreapta pe desktop -> proprietati. Dai la Settings apoi la Advanced. Cauta Monitor si selecteaza "screen refresh rate" -75 hertz.
Eu am rezolutia 1152/864 si nu am probleme

| DeyCj a răspuns:

Eu am rezoluţia la PC de 1024 X 768 la 32 de biţi (calitatea imaginilor). Încearcă să te joci un pic cu rezoluţia ecranului.Ca să ţi se vadă mai micuţ un pic piţi seta rezoluţia ecranului pe 1280 X 1024. o să ţi se vadă mai mi mic.