| AndreiAntiTot12 a întrebat:

Voi cei care vreti sa existe afterlife, nu v-ati gandit ca o sa va plictisiti? sau ca o sa fie rau? daca nu e nimic n-o sa suferiti, o sa dormiti,ceea ce tuturor ne place, cumar fi sa stati o eternitate rugandu-va la un lord? nu mai bine somn forever?

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

laughing)))
Frate, cand mori esti mort.
Punct, nu tu afterlife, nu tu ula mea.
Gata, creierul nu mai functioneaza nu gandesti, atat.
Ai murit si punct, pace.

Răspuns utilizator avertizat
| Pool77 a răspuns (pentru AndreiAntiTot12):

Stai calm ca asa o sa fie, imposibil sa fie altfel.
Doar nu mai suntem copii sa credem toate mizeriile.
Copii mei nu vor participa la ora de religie si nici in biserica n-o sa mearga.
O mizerie biserica, religia si dumnezeu.
Sa ma suga toti popii, inclusiv dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| Pool77 a răspuns (pentru AndreiAntiTot12):

Ba, traieste-ti viata.
Fie ce-o fi, sa fie Alieni dupa sa fie dumnezo, sa fie spiridusi gay care te *** in gaoz, indiferent.
Pe patul de moarte sa poti zice ca da frate, eu mi-am trait viata la maxim.
O sa vezi ca nu e nimic, pur si simplu mori si atat.

7 răspunsuri:
| Anonima6789777 a răspuns:

Eu nu sunt adepta unei teorii anume, dar daca ar trebui sa vorbesc despre afterlife, nu stiu! Lordul lumineaza cu o energie diferita, nepamanteasca. De aceea Raiul nu va fi pe pamant, ci intr-o alta lume = alt fel de sentimente, alt fel de simt... traiesti ca un suflet nu ca un trup ( deci nu suferi, nu dormi ) tocmai asta e si ideea. Toate activitatile zilnice sunt inlocuite de iubirea Lui.

| Pool77 a răspuns (pentru Anonima6789777):

Imi plac, basmele.
Mai ales ala cu biblia si si cu apa facuta in vin laughing)
Mai spune-ne, chiar e ok cand esti pe chill sa asculti.

| IonutP22 a răspuns:

Prietene, daca aici ducem o viata in suferinta si avem sansa de a alege sa traim vesnic fericiti, ce ar putea sa fie mai frumos de atat. Eu am ajuns la capatul rabdarii aici pe pamant si daca as alege sa mor sau sa traiesc, as alege sa mor, dar mi-e frica ca nu ajung in locul acela frumos si pentru ca sunt viu nu pot decat sa-i multumesc Lui pentru ca imi arata ca ma iubeste in fiecare zi care mi-o da. Iti spun sincer ca nu merit cat primesc si vorbesc doar in dreptul meu ca eu raspund pentru faptele mele si fiecare in dreptul lui.