| AlxGoliatH a întrebat:

Ce credeti ca ar fi mai bine sa aleg ca meserie pentru mine.Eu sunt sportiv si m-am gandit ca dupa liceu sa dau la o facultate de sport pentru a ma face antrenor sau orice altceva in sport.Insa tatal meu mi-a spus ca este mai bine sa ma bag la politie sau la pompieri pentru ca este o meserie mai bine platita.Voi ce meseri credeti ca este mai avantajoasa si daca ati putea sa imi spuneti si un salariu de inceput la meseria pe care o considerati mai bunahappy

2 răspunsuri:
| Aryna14 a răspuns:

Trebuie sa combini ce vrea tatal tau cu ce vrei tu de exemplu eu am combinat dorinta mamei de a merge pe matematica cu talentul meu la desen si a rezultat Arhitectura, acum nu stiu ce sa spun despre tine intr-adevar ca si politist si pompier castigi bine dar incearca sa gasesti o cale de mijloc.

| florentinutzamea a răspuns:

Da o meserie ca politist sau popier e o meserie foarte buna si cred ca iesi bine si cu bani, Dar trebuie sa iti placa si tie ceea ce fac pentru a face cu drag, nu din obligatie
si eu sunt la un liceu cu program sportiv, dar ca nu m-am gandit niciodata la chestia asta.