| Paul_Ciobanu_1996 a întrebat:

Vreau sa dau de permis.
Am doua optiuni: aici, in regiunea pariziana (unde cred ca e mai scump) si in tara, la Iasi(unde ar fi mai ieftin).
Unde as iesi mai castigat? AIci, ca pot se poate invata si pe autostrada, dar e un pic mai scump sau in tara?
Luand in calcul si dificultatea scolii, a examenului, pe langa partea economica si de dotari si infrastructura.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In tara, este mai usor, mai simplu, mai ieftin.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mai omiti ca in tara astepti cateva luni bune pana te programeaza. Time is money, mon ami!

| ioana748 a răspuns:

Ideal ar fi sa faci scoala unde doresti sa locuiesti.
Daca viitorul tau este in Franța poate ar trebui sa iei in calcul o scoala de soferi de acolo.
Pe de alta parte, daca este mai ieftin in Romania si te avantajează acest lucru poti obtine carnetul aici si inveti sa conduci ulterior pe drumurile din Franța, eventual mai iei ore de condus acolo.