| ReedDom a întrebat:

Vreau să îmi cumpar un MacBook deoarece este mult mai rapid si eficient decat Windows. Recomandari de MacBookuri pentru un buget mic?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Pentru buget mic, cumperi cel mai ieftin, adica MacBook Air de 13 inch costa cam 1 mie de dolari.
MacBook Pro is mai scumpe cel mai ieftin costa 1700 dolari.Si eu vreau sa iau unul, Am iMac dar vreau sa merg cu laptop, insa de 16 inch, ma duce vreo 2500 dolari laughing
Apple nu-s ieftine, is bune, arata f bine, functioneaza f bine, il ai cam 8 ani fara probleme, ma refer ai toate la el timpul asta, update tot ce trebuie.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este doar in imaginatia ta, rapiditatea si eficienta aia, ca si androidul poate fii la fel de performant ca si Macbookul, doar ca nu costa atat de mult.
Ma rog, daca ai un job care necesita o scula atat de scumpa, atunci fa invetsitia, daca nu, recomand andoidul, ca-i la fel de eficient dar costa jumatate din pretul celuilalt.

Acum am vazut ca tu ai doar 14 anisori, deci nu merita ca parintii sa blochezi bani atat de multi, pentru ceva ce tu nu ai nevoie, ca un document in word sau excel sunt tot ce vei face pe asa ceva.

Pentru gamming este recomandat un PC android, dar nu cred ca-i cazul, mai ales ca urmeaza clasa a VIII-a cand ai de invatat foarte mult si nici un pic de timp pentru jocuri.

| ReedDom explică (pentru Violleta2022):

Eu nu ma mai joc jocuri, momentan vreau sa invat python

| ReedDom explică (pentru Violleta2022):

Eu vorbesc de calculatoare, nu de telefoane. Nu cred ca exista un PC android?

| relian a răspuns (pentru ReedDom):

Violeta si tehnologia, baba si mitraliera laughing raspunde si ea pentru prezenta.
Ea foloseste, doar ca nu stie ce

| Violleta2022 a răspuns (pentru ReedDom):

Si eu tot de computere vorbeam.

In orice caz, la 14 ani este vital sa pui mana serios pe carte ca te asteapta evaluarea nationala, asdar romana si matematica sunt esentiale.

| suntserios a răspuns (pentru ReedDom):

Violetta răspunde să răspundă.
De aia 80% din răspunsurile ei sunt eronate.

Vrei să înveți Python deci. Nu ai nevoie de mac pentru așa ceva. Mai bine de un Linux pe care îl poți pune pe orice tigaie de laptop.

| ReedDom explică (pentru Violleta2022):

Nu știi tu ce e aia tehnologie bre. Stai cuminte si nu mai da raspunsuri daca nu stii. Daca dau evaluarea nationala asta nu inseamna ca nu mai am voie sa imi plănuiesc un laptop nou. Om care gandeste de-am țulea. Nu e problema ta cand si ca dau eu evaluarea nationala. Băi frate, in 2023 încă mai sunt oameni de genu.

| ReedDom explică (pentru Violleta2022):

Una e computer, una e android. Nu exista computer android.