| T0X1kSkuLL a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un Smartwatch si nu am telefon, intrebarea mea este : Smartwatch-ul fuctioneaza si fara telefon? adica am nevoie doar sa vad cat este ora, doar atat.Merge?

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Da,se poate! Ceasul smartwatch functioneaza si fara telefon!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,sunt smartwath-uri care introduci cartela sim in el.bagi parola retelei 0000 pentru Orange sau 1234 pentru Vodafone si gata. Merge sifara a introduce cartela sim, exact ca la un telefon, ceasul va functiona dar sus va fi afisat No Sim. Am avut unul si pot spune ca aceste aparaturi nu ia semnal bun, ba vede semnalul, ba nu...depinde si de zona in care esti.

| frunzarescu a răspuns:

Acest smartwatch http://bit.ly/2d6ikEz poate fi folosit si fara telefon.
Se poate monta cartela SIM in el si permite utilizatorilor sa efectueze apeluri, sa trimita SMS-uri sau e-mail-uri direct de la incheietura mainii. Mai are Camera foto; Anti lost alarm; Pedometru; Monitor de somn; Alarma; Calendar; Calculator; Audio player; Aparat foto; Video player; Sound recorder; Browser; Magic voice

| IseeVoices a răspuns:

Nu inteleg de ce iti trebuie un smartwatch ca sa-ti afiseze ora, vrei sa te dai mare sau ce? Exista si ceasuri normale care pot afisa ora si le gasesti si mai ieftin (daca nu vrei de firma).
Atata timp cat nu folosesti functiile unui smartwatch nu are rost sa-ti cumperi unul.

| doctorandus a răspuns (pentru IseeVoices):

Http://www.conrad.nl/......19261.html

Asta poti sa-l folosesti drept telefon, suni cu el, primesti telefoane, mai asculti muzica, radio, mai vezi un filmulet de pe card.

| IseeVoices a răspuns (pentru doctorandus):

Sa te uiti la pe smartwatch la filme? poate doar daca vrei sa te enervezi urmat si de un control la ORL pentru atata holbat in ecranu ala de 1inch.