| cal3star a întrebat:

Vreau sa-mi achizitionez o camera video care sa filmeze in full HD. Ma intereseaza in primul rand calitatea. Si as vrea sa stiu daca chiar sunt bune camerele profesionale cu miniDV. Pierd din calitate? Ce-mi recomandati, cu miniDV, HDD sau micro SD?

Astept raspunsuri decat de la cei care au cunostinte! Nu vorbiti aiurea doar dupa ce ati dat un search pe google.

DAU FUNDA raspunsului care ma lamureste

2 răspunsuri:
| magicianul19 a răspuns:

Eu iti recomand un HDD. functioneaza cel mai bine chiar daca celalalte par mai bune. acest HDD este mult mai bun mai ales la claritatea imaginii si a sunetului. la acest HDD poti sa asculti ceea ce filmezi in acelasi timp si daca intervine ceva imediat iti poti da seama. eu am lucrat si mai lucrez cu asa ceva si e chiar usor. nu este camera mea deorece eu nu prea am timp de filmari si prietenul ista al meu merge si filmeaza multe evenimente. si chiar evenimente importante din tara. si sa stii ca si reporteri de la tvr majoritatea folosesc asa ceva numai ca sunt alea la nivel provesional. tie iti este de ajuns o camera la nivel semiprovesional daca ai nevoie pentru tine personal sau pentru evenimente de-ale prietenilor si chiar iti poti face un ban i n plus. P. S. nu este important sa-mi dai funda eu ti-am zis ceea ce e bine si cu ce am lucrat. alegerea e a ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un Sony Fx1 de vanzare. 3CCD-HDVCalitatea este ireprosabila.La lumina scazuta este super. Daca te intereseaza mai multe amanunte trimite un e-mail: mnick23@yahoo.com