| Ale_Ale_1995_Na4t a întrebat:

Vreau sa-mi decolorez parul cu apa oxigenata si nu stiu cata cantitate să folosesc. Mă poate ajuta cineva cu vreun sfat?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-o sa mearga, am incercat si eu pentru puful de pe abdomen si n-a functionat.

| AliceFirea a răspuns:

Apa oxigenata nu te va ajuta, poti incerca pudra pentru a decolora.Aceasta n-o sa dea gres.

| RaysaR a răspuns:

Cantitea ti-o poate spune cineva doar dupa ce iti vede podoaba capilara. Apa oxigenata sau oxidantul se foloseste in commbinatie cu pudra decoloranta. Decolorarea se face cu o nuanta cu doua sau cu trei. Asta depinde de culoarea parului tau in momentul cand incepi decolorarea si de culoarea la care iti doresti sa ajungi. Oxidant poti folosi de 6%, 9 % sau 12%. 6% pentru 1-2 nuante, 9% pentru 2-3 si 12% 3-4 care este deja prea mult. Iti recomand decolorarea treptata a parului. Ai putea incerca cu 6% sau 9%. 12% se foloseste mai mult pentru suvite. Chiar daca decolorarea este mai puternica nu incerca cu oxidant 12% in tot parul pentru ca il vei distruge. Se va rupe. Inca ceva imparte-ti parul in portiuni depinde cat il ai de des si preparati decolorantul treptat.De exemplu, parul tau impartit in doua, sa zicem, preparati decolorantul pentru jumatate din parul tau apoi dupa ce termini prepara-ti si pentru cealalta jumatate.