| anonim_4396 a întrebat:

Vreau ca sa-mi decolorez parul de pe abdomen si spate, am auzit de apa oxigenata, este buna? se merita s-o folosesc? cum trebuie s-o folosesc? ce fel de apa oxigenata trebuie sa cumpar?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se găsește în comerț cremă decolorantă pentru părul de pe față, mâini, piept, picioare, etc. O cumperi și urmezi pașii conform instrucțiunilor din interiorul cutiei.
Nu mai ai nevoie de apă oxigenată.
Trăim vremuri moderne.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Banuiesc ca esti baiat daca ai par si pe spate si pe piept. Apa oxigenata este foarte buna, dar trebuie sa dai de cateva ori pana rezultatul este satisfacator.Ca modalitate de utilizare, cu un tampon de vata inbibat in apa te uzi pe portiunile cu par, in mod repetat, pentru ca ai parul scurt si se usuca repede.Cand cumperi apa oxigenata, cea mai concentrata este de 6 grade.Sa ai grija ca dopul sticlei sa fie bine strans ca altfel este rasuflata si cumperi apa chioara! Poti verifica daca este concentrata daca pui pe o mica rana si face spume albe.De asemenea si pe mana lase urme albe, pe amprente.Este posibil sa te usture putin in locurile unde dai sa te decolorezi, dar este suportabil si trece repede.Succes.PS.Ai ales varianta buna intre a te epila si a te decolora. Dupa epilare parul creste mai vartos si creste si pe unde nu a fost! Si trebuie s-o faci mereu.Pe cand decolorarea este o data si gata!

| manna a răspuns:

Buna! pentru decolorare e foarte usor sa gasesti decolorant cosmetic, in frizerii se vinde "dozat", in magazinele de cosmetice gasesti la sigur, apa oxigenata e la orice farmacie, e eficienta dar ATENTIE! si una si alta sunt produse chimice puternice, daca esti cu pielea sensibila, sau esti alergica de ceva, nu te grabi sa ungi, fa mai intii proba pe partea dorsala a antebratului, unge si stai vreun minut, daca e ok atunci da pe toata suprafata dorita, e normal sa se roseasca nitel zona, sa simti piscaturi sau mincarimi pe zona unsa, insa ele trebuie sa fie de intensitate mica. daca insa e un discomfort major, spala imediat cu apa din abundenta, si la final in ambele cazuri, hidrateaza pielea cu ceva creme de corp sau cel mai eficient cu ulei de masline! pup bafta si ai grija!

| crystyanr a răspuns:

Mai întîi fa probe pe parul pubian dupa aia mai vorbim, da?