| florianaafv2 a întrebat:

Vreau sa-mi pun videoclipul de nunta pe youtube, dar dupa ce il uploadeaza, imi spune ca are continut ce apartine Sony music si ca este blocat.asta se intampla deoarece, pe fundal se aude o melodie de-a lui Marc Anthony.nu stiu ce sa fac, ca sa pot pune acest videoclip. ajutati-ma!

1 răspuns:
| Pacala a răspuns:

Nu poti, pe Youtube, decat daca pui alta melodie pe fundal. Fa-ti cont pe http://vimeo.com/ si uploadeaza videoclipul acolo. Vimeo nu face probleme legate de copyright. Youtube da. Iar in cazul lui Mark Anthony, drepturile de copyright apartin companiei Sony Music. Poti pune video pe youtube doar daca platesti drepturile de copyright catre Sony.