| And7280394847 a întrebat:

Vreau să plătesc un examen (Delf) printr-un mandat poștal și îmi trebuie o dovadă a plății. Îmi dă o foaie de la bancă atunci când mă duc să plătesc sau cum?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ii depui prin mandat postal primesti o chitanta la posta. Daca ii depui prin banca, la fel, o chitanta doar ca are alt format. Oricare constituie dovada depunerii. Daca ti-o cere cineva dai o copie nu originalul!

1 răspuns:
| bmerry a răspuns:

Da, banca este obligată sa îți ofere o dovada a plății după orice depunere.