| Upz0r3 a întrebat:

Vreau sa stiu cum pot face overcloaking la rami? adica sa iau 2 GB sau cat se poate de la hard si sa adaug la rami. Astept raspunsuri. Multumesc si dau funda pentru cel care va functiona din cate am auzit trebuie un anumit program pentru ca nas vrea sa risc si sa umblu in BIOS.

2 răspunsuri:
| userr a răspuns:

Ok,nu stiu daca asta se cheama overcloaking...dar uite cum se facesadmentionez ca eu folosesc win 7)
Mergi la My Computer-->(clik dreapta)Properties-->Advanced System Settings-->Performance(settings)-->Advanced-->Virtual Memory(change) selecteaza custom size unde poti folosi din memoria harddisk-ului ca memorie RAM! succes...

| vader a răspuns:

Overclocking la ram e cu totul altceva si se poate dar nu pe orice placa de baza - asta in functie de biosul placii de baza si ram.