| G0AHEAD a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cum sa asortez (daca se asorteaza) pantofii la o rochie. Cum trebuie sa procedez?

Răspuns Câştigător
| notsurewhoiam a răspuns:

Depinde ce gen de rochie este si ce culoare are. Daca rochia si pantofii au culori diferite si nu au niciun model pe ele incearca sa iti iei niste accesorii de alta culoare si sa combini astfel trei culori rezultatul o sa fie mai spectaculos decat daca asortezi accesoriile cu pantofii. Daca si rochia si pantofii au modele de diferite culori e cam greu de asortat depinde de modele, culori. Daca rochia are model iar pantofii nu sau invers incearca sa iei accesorii care sa se potriveasca cu modelul.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Efectul cel mai bun il fac pantofii asortati cu alte accesorii, eventual intr-o culoare complementara cu a rochiei. Ii asortezi cu poseta/centura/un colier mai elaborat. Asta, daca rochia e uni. Daca are mai multe culori, musai ca pantofii sa aiba una din respectivele culori, daca se poate, exact aceeasi nuanta.

| St3fan97 a răspuns:

Asdasdas

| JulyStorm a răspuns:

Nu e mare filosofie. Daca rochia si pantofii nu au aceeasi culoare, poarta o geanta sau o centura la culoarea pantofilor.

| Tutzii a răspuns:

Pai nu e o regula complicata. Daca rochia ta este cocheta si detaliata poti purta o pereche de pantofi de lac de o singura culoare ( culoarea sa fie in ton cu cea care apare cel mai bine pe rochie ), Daca ai o rochita simpla, poti purta orice fel de pantofi dar ai grija ca rochita sa fie alba sau neagra pentru a asorta toate culorile :* adica sa nu ai o rochita simpla de culoare albastra si tu sa ai pantofi galbeni laughing