| oceanoflove a întrebat:

Vreau sa transport vechea mobila la tara la 100 km de Bucuresti. Vreo firma care nu e asa costisotor transportul? Pe toate site-urile ma pune sa completez un formular, dar nu imi indica si pretul.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mobila veche gratuita gasesti o gramada, e plin internetul cu ele.
Trebuie doar sa le transporti, pe cheltuiala ta.

Cel mai ieftin poti transporta daca cauti o firma care are camion incapator pentru mobila, din localitatea sau vecinatatea unde vrei sa transporti.
Acele camioane "merg acasa" goale, iar transportul tau le-ar diminua pierderea de mers in gol.

| darrio2007 a răspuns:

Cam toate sunt costisitoare, avand in vedere distanta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa un cont aici
https://homerun.ro/g/mutari-92
posteaza o cerere de sericiu si vei primi oferte cu pret cu tot ce trebuie

| Brizbriz a răspuns:

Foarte "frumos" din partea lor, dar ce poti sa faci... A, DA
poti sa ii CAPIEZI cu telefoane
oricum, eu stiu numai de asta:
https://www.getax.ro/servicii.html
care te si pun sa le dai telefon, de la 1leu/km

| nukeyly a răspuns:

Mai nou mobila veche se abandoneaza in locatiii caci deranjul nu merita DOAR dar daca e turnata din aur. Se poatra spartul si aruncatul la eliberari, donatiile se misca greoi cand clientul isi da seama ca nu i-o aduce nimeni MOCA chiar daca e moca.

Firmele taxeaza la volum kg si km, deci mult, daca nu ai buzunare infinite.
Pretul ti-l da la livrare probabil [da nu cred sigur te suna inainte] iar in cazul in care esti un mos de 95 de ani sa-ti urce tensiunea la 45000 atm pe aorta.

Ramane solutia sa iei cea mai buna oferta rezonabila din piata, dar ia in calcul si niste musculosi turbati ce doar vor sa faca miscarea zilnica voluntara de la etajul 10, sau vecinul insuportabil de langa tine care s-a pocait de ieri.