| Burzea a întrebat:

Vreau sa trimit un colet prin fan curier. Cum se procedeaza? Cand primesc suma de bani pe colet? Cat trebuie sa platesc ca sa trimit coletul?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde cum te intelegi cu destinatarul. Ii spui curierului ce suma vrei si spui ca plata la destinatar. Daca te-ai inteles cu destinatarul sa plateasca tot, el va plati tot. Dadea cineva exemplul cu 400 lei dar greseste ca ti se vor opri banii pentru transport. Daca-i spui curierului ca-i plata completa la destinatar el ii va lua 420 lei aluia si tu iti vei primi cei 400 lei pe obiect.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Suma de bani o primesti dupa ce cumparatorul achita curierului. acesta iti aduce banii tie pe urma.

| mustafateke7 a răspuns:

Salut! Pretul unei trimiteri FAN Courier, variaza in functie, de localitate, greutate, dimensiuni...
Pentru a putea plasa o comanda(trimitere) descarca aplicatia FAN Courier, sau suna la urmatorul numar de telefon +4021. 9336, aici iti va raspunde un operator la care ii vei spune cerinta ta, acesta o sa te intrebe orasul din care trimiti, adresa, si toate cele...
Daca ai niste bani de luat de pe colet, specifici ca trimiti cu ramburs (ii spui si suma), daca vrei ca tot cel ce primeste coletul sa plateasca taxa transportului, specifici ca plata transportului sa fie la destinatar.
Doar cu atat te pot ajuta, daca imi dai niste detalii mai precise, te pot ajuta cu drag!

| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Buna dimineata,este bine sa dai un telefon curierului si sa intrebi direct,sau, intrebi in email la sectiunea info sau contact de pe site-ul lor, indiferent cine iti raspunde aici, i formatiile in clar le aflii direct de la sursa acreditata, succes si o zi buna ☺️

| Burzea explică (pentru Coca_Marian_1984):

Eram curios cum cum se procedeaza plata coletului in valoare de 400 de lei. Primesc acesti bani de la curier sau astept sa primeasca persoana coletul si dupa primesc eu bani

| Coca_Marian_1984 a răspuns (pentru Burzea):

Intai plateste destinatarul, apoi ti se plateste tie, dar nu va fi suma integrala, vor fi niste taxe sau ceva acolo, destinatarul plateste 400ron dar tu primesti mai putin, nunstiu clar aici, intreaba direct curierul cum functioneaza sistemul lor.

| DraganAlexandru a răspuns:

Salut, Burzea,

Iti recomand firma aceasta pentru curierat international: https://tinyurl.com/transport-international

Firma ofera:

Transport Aerian.
Transport Rutier Expres
Transport Rutier Economy
Transport Paletizat