| Deadman113 a întrebat:

Vreau sa trimit un telefon prin Fan Courier cuiva cu ramburs la cel care il cumpara.Ideea e, atunci cand vine curierul sa il ridice trebuie sa fie telefonul gata ambalat sau trebuie sa se asigure ca chiar am un telefon înăuntru, ca e de valoarea declarata, sa ii vada IMEI-ul etc.
Mulțumesc

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te risca sa trimiti telefoane prin fan curier decat daca clientul achita macar jumatate din valoarea telefonului, ca multi pe olx sunt țepari, trimiti coletul si fie il refuză sau nu i ti mai vezi banii deloc

| Yuoia a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Tu stii ce inseamna "ramburs"?
Nu mai raspunde tampenii.

| mi25 a răspuns:

Nu te lua dupa CristiDinBucuresti, ca e o recomandare gresita.
Daca il trimiti cu ramburs, curierul este obligat sa nu livreze coletul pana nu primeste banii care trebuie sa ti ramburseze. Daca il livreaza si destinatarul nu plateste, firma trebuie sa suporte cheltuielile.

| goguPatent a răspuns:

Nu îl interesează pe curier ce ai in colet. Îl ambalezi singur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa trimiti si o cutie goala. Si un bolovan. Si moastele lui Sf Petru.
Fan curier livreaza oriunde, cu placere