| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa vand niste picturi facute de mine (ulei pe panza). Cum pot sa ma orientez asupra pretului de vanzare? Pentru mine sunt parti din sufletul meu si le-as da scump, dar nu stiu cum sa evaluez cat valoreaza ele pentru altii.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la o galerie autorizata si ti le vor evalua ei. Sau la Facultatea de Are Plastice sau la Liceul Tonitza, unde roaga un profesor de pictura sa ti le evalueze cat de cat.

| psiholoaga a răspuns:

Uita-te pe net dupa galerii ale unor necunoscuti si vezi ei cat dau. Eu am o prietena care picteaza si, in general, pe tablouri de 1 m2 ia 1000 E. Desigur, depinde si cat a lucrat la ele, ce tema au etc. Daca ai ceva promovare sau iti faci o expozitie intr-o galerie, poti sa iei mii de euro pe unul.