| Pisoi_9588 a întrebat:

Vreau si eu texte amuzante de dragoste gen: Te iubesc mai mult decat pe oricine, dar nu te iubesc mai mult decat ma iubesc pe mine. sau Scumpul meu din strada muncii, te iubesc de imi sar papucii.

1 răspuns:
| Ddyiaannaa a răspuns:

De-as fi eu un urs si tu o mura neagra si te-as gasi atarnad goala si apetisanta la marginea unei paduri, jur frumoaso ca oricat as fi de hamesit te-as atinge doar cu rasuflarea cand ti-as sorbi aroma fermecat si ti-as mor... mor...mormaii o declaratie de dragoste-nfocata!
De-as fi eu un lup si tu oita blonda si te-as prinde singura-ntr-o poienita verde jur frumoaso ca oricat as fi de hamesit nu ti-as atinge un fir de lana si mai degraba te-as ascunde-ntr-un tufis si... te-as mulge pana la ultima picatura.
De-as fi eu un vulpoi si tu o puicuta roscata si haituit de foame as da peste tine-ntr-un cotet clocind pe jumatate adormita oua, jur frumoaso ca ti-as lasa bodoaba coada mea de vulpoi pentru un ou clocit si-o ciupitura furisata pe botic!
De te-oi prinde eu, barbatul, pe tine singurica, frumoasa pasarica, ai sa visezi o luna numai ursi si lupi si vulpoi hamesiti si lacomi ca si cum tu ai fi ultima mura si oita si puicuta de pe pamant!