| Yee a întrebat:

Yee(Salut)! Daca te joci pe telefon, in masina, iti mai vine rau?

4 răspunsuri:
| KinoAndreea a răspuns:

Mie de obicei mi se face rau pe autobuz/autocar...si iau guma si mestec laughing thinking

| Hexcore a răspuns:

De obicei da, ar trebui sa iei o pastila pentru rau de masina

| ShakeStar2000 a răspuns:

Da, deoarece, atunci cand faci o curba(cum ar fi la sensul giratoriu etc) ti se invarte ''capul'' si ametesti. Bine, nu ameteli d-alea de-ti vine sa lesini, ci mai ''usoare''. Te sfatuiesc: Trebuie sa te uiti in fata, sa nu privesti pe geamul din stanga/dreapta, deoarece, ca in cazul de sus, ametesti si ti se face rau. Am patit d-astea si sunt foarte enervante. Dar pana la urma mi-am revenit. Bafta!

| Dary1Alien a răspuns:

Da, asta daca ai rau de masina (Eu am patit-o).