| roxyshegymegy a întrebat:

"Your account has been locked (81003003)?
CE TREBUIE SA FAC CAND IMI APARE LA YM CAND MA LOCHEZ ACEST TEXT?
-Am aici o sugestie dar intrebarea ramane valabila!
Problema e ca multi "baieti deshteptzi" imi spun sa dau pe "Sign in pb",
pai "problema" e ca mie imi spune ca si parola de la e-mail e greshita, cum multora le-o spune...hmm...nu mai inteleg nimic
UITE CUM AM FACUT EU(urmand sfaturile tuturor)
:

1. Am intrat pe yahoo mail si am dat la "I can't access my account" ----deoarece, cum am mai zis, parola de mail imi zicea ca e eronata----

2. Am ales varianta:" my password doesn't work"

3. Mi-au aparut urmatoarele:
*my yahoo id is:_________
*enter the code shown:________

4. Acolo era o mica problema pentru ca trebuia sa apara:
*my alternative email is:________
*I can't access any of the above
(normal ca mai sus scriam emailul si nu dadeam pe cea de jos)
stop pana aici
O pers spunea ca trebuie sa verificam adresa de email alternativa si sa facem click pe link-ul de resetare al parolei"Reset my password"
in pagina in care se deschide scrie:
*New password:__________
*Re-type password:________
, pe urma te poti loga etc totu bine bla bla...
DAAAAR:
Daca mie la alternative password imi dadea un email gen: bebebebe@yahoo.com si de acolo trebuia sa continui pashii, dar daca eu nu stiam parola la bebe...etc
?
Pauzaaa...

Am cautat alta solutie pe urma
Ne oprim la pasul :
4. unde mie de data aceasta imi aparea o intrebare de gen: (in romana): "Unde s-a nascut tatal d-voastra"
-da, recunosc, si inainte imi aparea dar ca o optziune la pasul 4 cu mailul

Acum nu mai era o optziune, era singura posibilitate...hmm
si am scris raspunsul, mi-a zis ca e greshit-am dat pe "THIS IS NOT MY QUESTION" si mi s-a deschis urmat:

*data nashterii:____
*ziua:___
*anul:______

IN SFARSIT A MERS!
bineintzeles ca am dat next si mi-a zis "banalul raspuns":
"The lock on your account will expire in approximately 24 hours—the lockout period will not reset each time you attempt to sign in while the account is still locked. You can try to recover your password again after the lock has expired. See you tomorrow!"

Bun. La mine nu au trecut inca 24 ore, dar unii se tot plang ca la ei au trecut zile, ori luni si tot nu functzioneaza logarea.
deeeci?
ce e de facut?
Nu am idee. Eu totusi astept, poate la mine va functziona

Merci de sfaturi oricum, va pup:*winking(btw: sper ca ati intzeles ce am vrut sa va comunic big grin daca nu vb pe messlaughing-id : shegymegylaughing
Glumeam, pentru ca id-ul nu mergelaughing

Astept raspunsurile voastrewinking

Răspuns Câştigător
| SashaOverSaamar a răspuns:

Wow laughing Mai ametit complet!laughing
Eu zic nu te mai alarma atata!
Mie mi-s-a intamplat de ...nu mai stiu cate oristraight face
Si ma tot gandeam ca cineva a facut o gluma proasta sau cine stie oh go on
Dar dupa prima experienta... a fost mai usorlaughing)
Nu am degete la maini de cate ori mi-s-a intamplatlaughing
Lasa-l o zi happy
Isi revine el singurel big grin
Nu il mai chinuii atata!
Pana atunci stai aici pe TPU lasa messuoh go on

2 răspunsuri:
| Mihai03 a răspuns:

Ti am vazut problema pe www.ymlover.com Momentan ori mai astepti, ori iti faci alt id. Problema s-ar putea sa fie de la serverul lor sau sa fi tu gresit parola. Daca nu sti raspunsurile la intrebarile secrete( cum e aceea cu tatal tau ) si nici nu ti se deblocheaza idul atunci nu ai sanse sa il recuperezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti-a spus asa : You can try to recover your password again after the lock has expired. See you tomorrow!"
e clar ca parola nu mai e buna deci bye bye.