| BotEmanuel a întrebat:

Abia ce mi-am cumparat un rx 580 de 8 gb de pe olx si am ceva probleme, prima data in 30 de min pe gta V se incalzea in 50 de grade, nu urca de 50 de grade dar mirosea a ars de la placa, i-am pus pasta termoconductoare, se incalzeste la fel de repede in cam 2 ore de joc se incalzeste si carcasa tare, dar nu mai miroase asa tare a ars.
Tin sa mentionez ca pe cutia de la placa video scrie ca-mi trebuie minim sursa de 500w iar eu am una de 420 credlaughing.
Cum fac sa nu se mai incalzeasca asa?
Se poate arde?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Daca zice ca iti trebuie sursa de 500 W, asta inseamna ca sursa ta trebuie sa aiba nu 420 W ca actuala ci macar 550W, recomandat ar fi pentru intreg sistemul un 650 W!
Normal ca poate sa se arda!

| BotEmanuel explică (pentru Simpatic):

Da, ai dreptate, mi-am dat comanda de una de 650w, revin daca se mai încălzește asa tarelaughing

2 răspunsuri:
| AgentTorque a răspuns:

Mai bine cumperi o sursa noua decat sa risti sa se arda ceva