| Onut_Dumitriu_1997_IJmA a întrebat:

Aceasta configuratie de pc e cea mai buna? cooler master sickleflow 120 blue led(3buc), CPU cooler master hyper TX3 EVO, carcasa zelman T2 plus, hard disk Verbatim desktop 2TB 7200 RPM 64MB sata 3, DVD writer LG GH24NSD1 retail black, sursa keepout FX900 900W, memorie teamgroup delta red led 16gb dd4 2400mhz cl15 dual channel kit, placa video sapphire radeon rx 480 nitro d5 oc 8gb dd5 256bit, procesor amd ryzen 7 1800 3. 6ghz box, placa de baza gigabite ga-ab350-gaming3, pentru ca pe asta vreau sa mi-o cumpar de la pcgarge.

2 răspunsuri:
| Bobrov_Tudor_1971 a răspuns:

Componentele sunt bune, daca vrei sa faci gaming pe PC.
Daca nu esti sigur sa ti-l iei pe asta, daca gasesti iti recomand sa cumperi si un laptop ASUS X552L.Asta il am eu si are i7 si 4 gb ram.Mai multe informatii mai gasesti pe site.Tin sa spun ca laptopul asta il am eu si este foarte bun.

| BestReview a răspuns:

Pentru gaming nu trebuie sa te grabesti cu AMD. Jocurile nu sunt optimizate pentru procesoarele Ryzen. In plus, urmeaza sa se ieftineasca procesoarele de la Intel. Vezi detalii aici: http://bestreview.ro/......rk-jocuri/