| AllmaGirl a întrebat:

Acum ma chinui sa va scriu cu tastatura de la windows fiindca tastatura mea are ceva....deci multi stiti ca uneori tastatura iti amesteca toate tastele si baga â; ă; î; ț; ș, am si eu ceva asemanator de vreo saptamana si nu stiu ce pot face ca sa mearga normal.Imi baga cifre in litere si litere in cifre iar tasta space nu e functionala.Imi baga:7n4b7n)? Cum sa scap?

5 răspunsuri:
| EdiT a răspuns:

Daca in loc de space iti scrie asa, incearca la unu care se pricepe. poate trebuie reinstalat ceva sau o noua tastatura.Ca sa scapi de literele in romana apesi tastele Shift+Alt!

| AllmaGirl explică:

Deci sa va explic altfel...nu e ca in loc de space imi baga alea, space nu merge deloc, cand apas calculatorul scoate sunetul care de obicei il auzi daca apesi 4 taste odata, dar cand vreau sa scriu "n" imi apare "7n" si cand vreau "7" aceeasi chestie...la fel si cu alte cifre si litere

| Shatteredx a răspuns:

Simplu. Dai la Control Panel, Region and language > keyboard /install unistall languages, dezinstalezi tot in afara de english(USA, sau UK) scoti limba romana si limba chineza sau ce mai ai pe acolo pus din greseala. Asta ar trebui sa fie.

| Lovegaming a răspuns:

Shift+alt!

| AllmaGirl explică (pentru Lovegaming):

Am incercat, am restartat de 3 ori firefoxul si tot aia esad