| RedShotPvP a întrebat:

Ajutooor, e destul de urgent.
Deci, laptop-ul meu cand se incalzeste scoate un zgomot ciudat, stiu ca e destul de normal, dar faza e ca nu s-a mai intamplat pana acum.
Si se aude urat pe filmare, vreo idee cum sa scap de el?
Dau si funda d-aia daca trebuie big grin

5 răspunsuri:
| mototolu a răspuns:

Cit de veche e laptoapa?
Poate s-a depus ceva praf pe ventilator si face ca elicopterul?
Eu am un laptop de 4 ani si l-am desfacut de vreo 3-4 ori sa curat ventilatorul de praf si sa il ung (spray CRC 5-56). E bine sa cureti si gridul de metal pe unde iese aerul (care e parte din heat sink).

http://www.howtogeek.com/194479/how-to-clean-the-dust-out-of-your-laptop/

| RedShotPvP explică (pentru mototolu):

E de anul' trecut.

| mototolu a răspuns (pentru RedShotPvP):

A stat in praf? Ai pisica, ciine?

| RedShotPvP explică (pentru mototolu):

Nu am nimic, pai praf oricum se pune. S-ar putea sa se auda asa din cauza prafului din laptop?

| mototolu a răspuns (pentru RedShotPvP):

Praful conteaza si se aduna din pacate pe ventilator.
S-ar putea aia sa fie o problema. As recomanda sa cureti ventilatorul daca poti si sa il ungi.