| Mircea229 a întrebat:

AJUTOR! Dacă cumpăr o placa ddr 5 o pot conecta pe o placa de baza ddr 3?

Răspuns Apreciat de Editori
| xFlo699 a răspuns:

In mod clar, nu, acea placa de baza nu suporta acel tip de memorie, dar ai grija, daca ai placa de baza care suporta ddr3 inseamna ca este mai veche, prin urmare componentele pot fi vechi. Iti recomand sa fii atent ce placa video cumperi, sa nu fie prea puternica pentru procesor, poti citi mai multe despre ceea ce se numeste "bottleneck" pe internet.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E precum in matematica, 5 nu este egal cu 3 deci nu.

| vasile2222 a răspuns:

Nu.