| Dontforgettosmile a întrebat:

Ajutor, TPU! Astazi am observat, cand eram pe facebook, ca nu mai pot adauga comentarii! De ce? Imi scrie in engleza ceva de genu ca am adaugat niste comentarii care au fost raportate ca spam si ca nu pot sa mai adaug comentarii pana cand nu mi se vor revizualiza comentariile. Ce este spam-ul si de ce m-ar fi raportat cineva? Am cautat pe unele site-uri, si scria ca probabil din cauza unor "patratele" s-o fi intamplat. Adevarat, eu recent, am inceput sa comentez folosind deseori patratele, care, la comentarii, se transformau in trandafiri, inimioare, etc. o fi din cauza lor? Si mai important, voi putea peste ceva timp, sa postez din nou comentarii? Cat dureaza acest "blocaj". Este definitiv? Va rog, HELP cat mai rapid!

Răspuns Câştigător
| EqInOx a răspuns:

Nu este definitiv crede-ma mi s-a intamplat si mie a tinut 25 de zile

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Maxim 7 zile dureaza daca esti la prima abatere! Daca folosesti semne, foloseste-le mai rar!

| Dontforgettosmile explică (pentru neluL):

Da, sunt la prima abatere. Dar, daca se va intampla, sa fiu la a doua abatere, va fi mai grav?

| neluL a răspuns (pentru Dontforgettosmile):

Pana in 15 - 30 de zile de suspendare la a doua abatere.

| Danutu a răspuns:

Spam=Spamming (sau spam) este procesul de expediere a mesajelor electronice nesolicitate, de cele mai multe ori cu caracter comercial, de publicitate pentru produse și servicii dubioase, practicată în industria e-marketingului și de proprietarii de situri pornografice. Spam-ul se distinge prin caracterul agresiv, repetat și prin privarea de dreptul la opțiune.

Sau schimba browserul( Adica daca ai Opera foloseste Google Chorme)

| Dontforgettosmile explică (pentru Danutu):

Eu de aceea am intrebat pe TPU, pentru ca nu prea inteleg ce scrie pe Wikipedia! Scrie prea complicat pentru mine! Si totusi, cand voi fi "deblocata"? sad

| Danutu a răspuns (pentru Dontforgettosmile):

Poti schimba browserul sau sa astepti 1 zi 2 si spamul pe intelus tau este cand scrii un mesaj de x ori sau mesaje ce contin cuvinte vulgare!

| Dontforgettosmile explică (pentru Danutu):

Pai da, cand faceam s4s-uri (share for share) cu alte pagini, scriam deseori cuvantul "Done"! Si imi aparea "Warning! Let is slow with this feature!" Si mai si postam patratele din astea: